30 Kasım 2018 Cuma

Toplumsal Düşünce Derneği heyetini kabul eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, görüşme öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Temel Karamollaoğlu'ndan YSK’nın 500 milyon zarf sipariş iddialarına Başkan Fethi Bolayır'dan esprili yanıt: Zarfa ihtiyaç var demek!..
Toplumsal Düşünce Derneği heyetini kabul eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, görüşme öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Toplumsal Düşünce Derneği heyetini kabul eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, görüşme öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. YSK’nın 500 milyon zarf sipariş iddialarını esprili bir dille cevaplayan Karamollaoğlu, “Zarfa ihtiyaç var demek. Çünkü zarf dediğiniz her yerde kullanılabilir. Şikâyet için, müracaat için bol bol basılabilir. Bu işin latifesi tabii ki ancak ben şu anda bunun için bir şey söylemeye ihtiyaç duymuyorum” dedi.
‘ZARF’ SORUSUNA ESPRİLİ YANIT
YSK’nın 2019 seçimleri için 500 milyon zarf iddiaları ile ilgili soruyu esprili bir dille cevaplayan Karamollaoğlu, “Zarfa ihtiyaç var demek. Çünkü zarf dediğiniz her yerde kullanılabilir. Şikâyet için, müracaat için bol bol basılabilir. Bu işin latifesi tabi ki ancak ben şu anda bunun için bir şey söylemeye ihtiyaç duymuyorum” dedi.
BESTE ÇIKINCA BAKARIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nın bestesinin değiştirilmesini işaret eden açıklamalarını da değerlendiren Karamollaoğlu, bu tip açıklamalar ile gündemin başka yerlere çekilmeye çalışıldığını da belirterek, soruyu, “Beste çıkınca bakarız” diyerek cevaplandırdı.
İLLA BİR RAKAM OLACAKSA 10 LİRA OLSUN
Karamollaoğlu’nun sosyal medyada paylaştığı ve gençlerden yoğun ilgi gören, “İlla bir güncellemeye gidecekseniz, sınav ücretlerini kaldırın. Gençlerimizin de çay ve simit parası ceplerinde kalsın” tweeti ile ilgili soruyu da cevaplayan Karamollaoğlu, “Öğrencinin cep harçlığından yüz lira veya daha fazla paraların sınav ücreti olarak alınması oldukça yüksek bir rakam ve bu durum aileler içinde geçerli. İlla bir rakam koymanız gerekiyorsa ücreti on lira gibi bir rakam olarak belirle. O zaman kimsenin bütçesi sarsılmaz” şeklinde konuştu.
ÜRETEN EKONOMİYE GEÇİLMELİ
Karamollaoğlu, son açıklanan işsizlik rakamları ile 34 milyar lira açık veren SGK’nın taşınmazlarını satışa çıkarması ile ilgili gelen soruya ise şu yanıtı verdi: “En baştan beri söylediğimiz gibi ekonomide duvara tosladık. Böyle olunca hükümet yeni kaynaklar bulma arayışına giriyor. Bunu da birikmiş değerleri elden çıkartarak yapmaya çalışıyorlar. Bu isabetli bir adım değil. Yapılması gereken ise tüketen değil, üreten bir ekonomik anlayışa ve uygulamaya geçmektir. Ayrıca SGK’daki bir başka sorun ise birçok çalışan kişinin emekli olduğunda o kadar az maaş almasıdır. Bu nasıl bir mantıktır akıl almıyor.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder