13 Aralık 2016 Salı

BASIN AÇIKLAMASI "YENİÇAĞ GAZETESİNE YAPILAN SALDIRI ALÇAKLIKTIR…" Hukukçu, Eğitimci – Yazar, Av.Fethi BOLAYIR - Toplumsal Düşünce Derneği Genel Başkan

BASIN AÇIKLAMASI
YENİÇAĞ GAZETESİNE YAPILAN SALDIRI ALÇAKLIKTIR…
Atatürk’ ün Milliyetçilik anlayışının temelleri üzerine inşa edilmiş, kanla, irfanla kurulmuş Lâik ve Demokratik Cumhuriyetimizde, milli birlik ve beraberlik içinde elele-gönülgönüle yaşamak istiyoruz. Milli birliğin sağlanması için de namusluların en az namussuzlar kadar yürekli davranmaları kaçınılmazdır.
Yeniçağ Gazetesi’nin değerli yönetici ve yazarları, hiçbir budaktan gözlerini esirgemeden yürekli fikri mücadelelerini milli bir anlayış içinde vermektedirler. Atatürkçü ve Milliyetçi çizgilerinden asla taviz vermeden, “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” olarak yayın hayatını sürdürmektedirler.
Ülkemizin üzerinde kara bulutların dolaştığı bu günlerde, Yeniçağ Gazetesi’nin, bizi kuşatmaya çalışan karanlığa karşı verdiği cesur mücadelesi, Wictor Hügo’ nun değil, bizim olan yerli sefillerimizi rahatsız etmiştir.
Lâik ve demokratik parlamenter sistemimiz ortadan kaldırılmak isteniyor. Biat kültürüne dayandırılmak istenen tek kişi otoriterliğine yönelik çalışmalar hız kazanmıştır. Devletimizin kurucu iradesi ve felsefesi ortadan kaldırılmak istenmektedir. Adli denetim ve yasama denetimi rafa kaldırılıyor. Yeniçağ Gazetesi, otoriter yönetim anlayışına karşı mücadele başlattığı için alçakça saldırıya uğradı.
Yeniçağ Gazetesi’nin yürekli mücadelesinden rahatsız olan odakların güdümündeki sefillerin gazete saldırısını şiddetle kınıyor, Toplumsal Düşünce Derneği olarak yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuyoruz. 11.12.2016
                                                                                                             Eğitimci – Yazar
                                                                                                  Av.Fethi BOLAYIR
    Toplumsal Düşünce Derneği Genel Başkanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder